Kladské pomezí

Letošní cestovatelská hra o skvělé ceny se chýlí ke konci

02. 09. 2016

  • Letošní cestovatelská hra o skvělé ceny se chýlí ke konci

Cestovatelská hra končí už na konci září

Toulavý baťoh už třetím rokem úspěšně provází nejen malé návštěvníky po Kladském pomezí. I letos jeho ilustrovaná mapa slouží jako podklad pro cestovatelskou hru spočívající ve sběru samolepek na několika místech regionu. Novinkou je však slosování o hodnotné ceny a tak třeba právě vy můžete vyhrát víkend pro dva na farmě Wenet, ubytování pro čtyřčlennou rodinu v penzionu Bor na jednu noc s ukázkou zdravé snídaně nebo jednu z pěti permanentek do sportovního areálu v Havlovicích. A pozor, slosování o tyto skvělé ceny proběhne už v pátek 30. září!

Do cestovatelské hry se může zapojit každý, stačí si vyzvednout mapu

A jak se do soutěže zapojit? Stačí si v jakémkoliv informačním centru regionu vyzvednout ilustrovanou mapu a můžete vyrazit. Sběratelům stačí nasbírat pouhých pět samolepek a hned dostanou odměnu v podobě zábavného létajícího frisbee nebo malovaného poznámkového bloku s Toulavým baťohem. Po zanechání své emailové adresy získají navíc ještě šanci na výhru zajímavé ceny. Seznam výdejním míst samolepek najdete na zadní straně mapy.

Díky sběru samolepek navštívíte mnoho zajímavých míst

Jedním takovým je například i zámek Adršpach. Kromě stálé expozice o horolezectví se tu přes prázdniny konala i výstava filmových loutek a kulis ze známého večerníčku Krysáci. Pokud si pospíšíte, výstavu ještě stihnete. Pro velký zájem byla prodloužena až do 4. září.

Dovedete si představit příjemné místo, kde si můžete odpočinout a zároveň vidět hospodářská a exotické zvířata? V Kladském pomezí takové máme. Jedná se o farmu Wenet u Broumova, kde kromě samolepky vám budou odměnou i skvělé zážitky. Vidět zde můžete například lamy i malá lamátka, dikobrazy, nosály, oslíky, poníky, papoušky nebo třeba i velbloudy. Projít si můžete také vybudovanou poznávací stezku.

Další samolepku dostanete i ve sportovním areálu v Havlovicích, kde zatímco se vaše děti řádně vyřádí na dětském hřišti či obří nafukovací trampolíně, vy můžete relaxovat u příjemného stánku s občerstvením. Společně se pak můžete projet na in-line bruslích, zahrát si ping pong, tenis, venkovní šachy nebo pétanque.

Dětem se jistě bude líbit i například ve Mlýně Dřevíček, kterým vás ochotně provede pan mlynář a předvede i názornou ukázku toho, jak se kdysi mlela mouka a že život ve mlýně nebyl žádný med. Jistě vám povypráví i o posledním místním vodníkovi, aneb jak se z vodníka zlého stal vodník hodný, a také příběh o osudu medvěda ze Stárkova.

Jména výherců budou známá již v den slosování

Kromě těchto a dalších zajímavých míst v Kladském pomezí samolepku získáte i ve všech informačních centrech a dokonce i na některých místech na polské straně. Tak nezapomeňte, sběr samolepek bude ukončen v neděli 25. září a slosování proběhne už v pátek 30. září. Ještě ten den budou známa jména výherců. Sledujte stránky www.toulavybatoh.cz a Facebook Kladského pomezí.

1. cena pobyt na Farmě Wenet Název položky

2. cena pobyt v Penzionu Bor se zdravou snídaní Název položky

3. cena permanenka do Sportovního areálu v Havlovicích
Název položky