Kladské pomezí

Novoměstská filharmonie zve na společný koncert s thajským orchestrem

27. 08. 2019

  • Novoměstská filharmonie zve na společný koncert s thajským orchestrem

Vystoupení Novoměstské filharmonie a Siam Sinfonietta se uskuteční 12. 9. 2019 v pražském Sále Martinů na HAMU. Představí zde velmi pestrý program - od. G. Bizeta přes D. Šostakoviče a S. Prokofjeva až po známé melodie z filmu Forrest Gump A. Silvestriho.


siam 01 S mladými symfoniky se na jednom pódiu navíc představí sólista a koncertní mistr Symfonického orchestru Českého rozhlasu Petr Zdvihal, v jehož podání zazní známé Cikánské melodie Pabla de Sarasateho.

Vstupenky můžete zakoupit online v síti GoOut.cz.

Siam Sinfonietta  siam 02

Mládežnický symfonický orchestr Siam Sinfonietta založil v roce 2010 skladatel, dirigent a spisovatel Somtow Sucharitkul spolu s mladým dirigentem Trisdeem na Patalung pod záštitou Bangkok Opera Foundation. Toto výběrové stipendijní hudební těleso sdružuje nejtalentovanější mladé thajské instrumentalisty ve věku od dvanácti do pětadvaceti let. 

O dosažené úrovni orchestru vypovídá řada cen, které za dobu svého působení orchestr získal. Mezi nejcennější výhry patří na festivalech konajících se v Carnegie Hall - Sounds of Summer Festival (2014), Sounds of Spring Festival (2016) a New York International Music Festival (2018). Dosud absolvoval čtyři velká evropská turné a jedno americké. Letos do Evropy přiváží dvě světové premiéry - skladbu Restoration Trisdeeho na Patalunga a suitu z opery Helena Citronova Somtowa Sucharitkula. Všech vokálních partů koncertního programu se zhostí sopranistka Sassaya Chavalit, která nyní působí převážně v Salcburku.

Novoměstská filharmonie  nofi beranek

Novoměstská filharmonie je neprofesionální symfonický orchestr, který navazuje na dlouholetou tradici Komorního orchestru založeného Dušanem Vrchoslavem v roce 1960. Důležitým milníkem v historii tohoto tělesa je rok 1998, kdy soubor přebírá Jaroslav Rybáček, který jej postupem času rozšířil do podoby symfonického orchestru, známého jako Novoměstský orchestr. Během svého působení na nejrůznějších koncertních podiích získal Novoměstský orchestr řadu prestižních ocenění, natočil CD Tance/Dances a spolupracoval s autory filmu Síla lidskosti nebo Nickyho rodina.

Za poslední léta se orchestr také úspěšně zúčastnil několika prestižních zahraničních soutěžních přehlídek i festivalů, na kterých získal řadu prvních cen, včetně titulů absolutních laureátů soutěží a podnikl koncertní turné po Provence. Mimo to v letošním roce spolupracoval se světově proslulým klavíristou Lukášem Vondráčkem.