Kladské pomezí

O víkendu se v Polici nad Metují bude vařit zelňačka, vydat se můžete i na náš výlet

09. 06. 2017

  • O víkendu se v Polici nad Metují bude vařit zelňačka, vydat se můžete i na náš výlet
Přinášíme vám tip na výlet na tento víkend!:)
Procházka Maršovským údolím s ochutnávkou zelňačky

Police nad Metují, náměstí – (modrá t. zn.): park Strážnice, chatová osada Zděřina, Velké Petrovice – (zelené t. z.): Maršovské údolí, Maršov nad Metují – (žlutá t. z.): Žďár nad Metují, odbočna před obecním úřadem vlevo po neznačené cestě proti proudu potoka, Bukovice – (zelené t. z.): Nebíčko, Police nad Metují, náměstí (10 km)

Vydejte s námi na pohodový pěší výlet malebným údolím řeky Metuje. Trasa začíná na polickém náměstí a pokračuje po modré turistické značce přes park Strážnice do chatové osady Zděřina. Modrou trasu budeme dále následovat až do Velkých Petrovic. Zde se napojíme na zelenou trasu a hlubokým údolím podél řeky Metuje pokračujeme směrem na Maršov. Nad údolím se na zalesněném ostrohu kdysi tyčit hrad Vlčinec, po kterém tam dnes naleznete pouze jeho zbytky valů. V Maršově si můžeme prohlédnout zdejší lidové stavby. Odsud po žluté značce vystoupáme k místu Nad Horou, kde se můžete na chvíli zastavit a pokochat se krásnými výhledy na stolovou horu Ostaš, Broumovské stěny nebo Bor. Dojdeme až do Žďáru nad Metují, před Obecním úřadem odbočíme vlevo a půjdeme proti proudu potoka kolem koupaliště až na začátek obce Bukovice. Zde se napojíme na zelenou trasu a přes Nebíčko a kolem hřiště dojdeme zpět na náměstí.

Tento výlet doporučujeme zakončit na Masarykově náměstí, kde se 10. června bude konat Polická zelňačka - 2. ročník. Zdejší náměstí opět ožije a soutěžní týmy se budou snažit přesvědčit porotu, že právě jejich polévka je nejlepší. Kromě soutěže ve vaření polévky se můžete těšit také na trhy a bohatý doprovodný program.

Úvodní foto: Milan Schirlo

Název položky