Kladské pomezí

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ NA TÉMA ČAPEK A BOŽENA

20. 07. 2021

  • VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ NA TÉMA ČAPEK A BOŽENA
Každý týden až do konce léta vysílají regionální stanice Českého rozhlasu v Hradci Králové, Pardubicích a v Liberci premiéru pořadu Na cestách s Petrem Voldánem. Díky spolupráci s organizací na rozvoj cestovního ruchu Kladské pomezí je obohacena o Velkou letní soutěž.

Na vlnách regionálních stanic Českého rozhlasu putuje Petr Voldán po česko-polském pomezí. Dozvíte se zajímavosti, seznámíte se s příběhy a zjistíte zajímavé souvislosti, které mají obě země společné. Každé pondělí po odvysílání premiéry na ČR Hradec Králové najdete na webu www.kladskepomezi.cz 

OTÁZKU

na téma Karel Čapek nebo Božena Němcová. Zjistíte, jaké stopy zanechali v tomto kraji a proč se za nimi vydat i do Polska. Mimo inspirace pro své netradiční výlety můžete, po vyplnění správné odpovědi, vyhrát rodinný poukaz na týdenní pobyt v chatce s parkovným a celodenním zapůjčením koloběžek v kempu Brodský.  

Soutěž ve spolupráci s Českým rozhlasem Hradec Králové připravila nezisková organizace na rozvoj cestovního ruchu Kladské pomezí, o.p.s. díky finanční podpoře Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje.                

Organizace Kladské pomezí se mimo dalších činností zabývá také interpretací odkazu slavných českých literátů pocházejících z této oblasti. Více informací a zajímavostí z jejich života i tipy, kam se vydat za jejich odkazem získáte na https://karelcapek.cz/ a https://kladskepomezi.cz/bozenanemcova.   
Svatoňovice Co vše se skrývá pod názvem Kladské pomezí 

Kladské pomezí je oficiální název turistické oblasti, která zahrnuje českou příhraniční část severovýchodních Čech od Jaroměře, přes Nové Město nad Metují, Náchod, Červený Kostelec, Rtyni v Podkrkonoší a Úpici. Ten byl odvozen z minulosti, kdy tudy procházela významná obchodní stezka zvaná Kladská. Stejný název ale v polštině označuje dodnes také oblast na polské straně hranice. Je to tedy vlastně česko-polské pomezí. Kladské pomezí je také název organizace, která zajišťuje destinační management turistické oblasti.