Kladské pomezí

ODLOŽENO!!! Králova řeč

17. 05. 2016 - 17. 05. 2016

  • ODLOŽENO!!! Králova řeč
PŘEDSTAVENÍ ODLOŽENO NA PODZIM 2016!!!
VSTUPENKY LZE VRÁTIT V INFORMAČNÍM CENTRU V POLICI NAD METUJÍ.
Osobní drama o smyslu lidského poslání na půdorysu královského údělu v moderním světě v podání VÝCHODOČESKÉHO DIVADLA PARDUBICE.

Po smrti otce – anglického krále Jiřího V. – a skandální abdikaci krále Eduarda VIII. je princ Bertie, který se potýká s vadou řeči, nečekaně korunován králem Jiřím VI. Země stojí na prahu II. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Králova žena Alžběta (budoucí královna matka) domluví svému muži setkání s excentrickým terapeutem Lionelem Loguem, který má krále zbavit nepříjemného hendikepu. Po tuhém začátku se tito dva ponoří do neobvyklého způsobu léčby a časem mezi nimi vznikne nenarušitelné pouto. S pomocí Loguea, rodiny, vlády i Winstona Churchilla král překoná koktání a pronese zásadní řeč, která inspiruje a spojí anglický lid a posílí jeho národní sebevědomí.

Podle hry vznikl nejúspěšnější film roku 2010 ověnčený mnoha cenami, včetně čtyř Oscarů. Autor zpracoval scénář teprve po smrti královny matky. Hra nepostrádá typický britský humor na téma vysoké politiky.

Vstupné: 330/ 290 Kč
Předprodej vstupenek od 22. 3. 2016 v informačním centru.

Název položky