Kladské pomezí

VÝROČNÍ KONCERT - SMETANOVY SADY

31. 07. 2021 - 31. 07. 2021

  • VÝROČNÍ KONCERT - SMETANOVY SADY

31. ČERVENCE 2021 VÝROČNÍ KONCERT - SMETANOVY SADY

Přírodní areál před Divadlem J. K. Tyla v Červeném Kostelci

31.7.2021 od 15:00 do 22:00 hodin

Pro milovníky skvělé hudby, divadla, dobrého jídla, zahradničení a zahradní architektury, stejně jako i pro příznivce farmářů, bude po celé odpoledne a večer, připraveno nepřeberné množství zážitků.

 PROGRAM – SMETNOVY SADY 31. ČERVENCE 2021

14.00 OTEVŘENÍ AREÁLU

14.00 - 18.00 Workshopy, dětské dílny, zahrádkářská poradna, prezentace techniky TREES, ukázky technologií, stánky regionálních partnerů

15.00   HONZA PONOCNÝ – CIRCUS PONORKA

Vynikající kytarista, zpěvák a „dvorní“ autor hudby k filmům režisérky Alice Nellis – (Mamas a Papas, Perfect Days, Revival).

Honza Ponocný je Circus Ponorka. Na pódiu si vystačí sám. A nuda to rozhodně není. Budete překvapeni, jaká kouzla se odehrají pod jeho rukama, ale i nohama. V ruce kytaru, na zemi spousta "hejblátek", před sebou mikrofony. Ještě více budete překvapeni, jak to celé dohromady a zároveň v jedné osobě dokonale zní. Honza hrál, nebo spolupracoval s takovými osobnostmi jako např. Ivan Král, Meky Žbirka, Ivan Hlas, Jana Kirschner, Steve Walsh, Jean Couture, John Riley-Seedy Gonzales,  Ivan Hlas, Ewa Farna,   Bradley Stratton a další a další.  

16.30 VANUA2

Autor a zpěvák Yannick Tevi, se z ostrova Vanuatu do Česka přiženil. Než vznikli Vanua2, hrál ve vlastní formaci Yannick Tevi Band a byl i hostujícím zpěvákem reggae kapely Švihadlo. S bývalými spoluhráči své kapely a zesnulého kytaristy Radima Hladíka z Blue Effectu založil v roce 2017 kapelu Vanua2. Hudba Vanua2 není přímočará. Zkušenosti z bezmála čtyřleté existence ale říkají, že pro širokou posluchačskou obec je srozumitelná. Emoci písniček nese zpěv, hudební složka se opírá o dobře zvládnuté řemeslo. Dobrou zprávou pro příznivce Blue Effectu je, že Vanua2 má stále v repertoáru několik skladeb, které hrávala sestava s Radimem Hladíkem.

18.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

18.15 PINGLS ANEB HOT CAFE REVUE

Pohybové divadlo Lindo, hop! a Originální Pražský Synkopický Orchestr (OPSO) představují autorskou hudebně-taneční grotesku. Jedná se o nonverbální divadlo s živou hudbou, které diváky přenese do atmosféry 20. let minulého století. V druhé části navazuje koncert OPSO. Podtitul „Hot Café Revue“ odkazuje na programy klubů newyorského Harlemu před bezmála sto lety. A právě na autentickou interpretaci raného jazzu, blues a taneční hudby této éry se Originální Pražský Synkopický Orchestr (OPSO) specializuje.