Kladské pomezí

Letošní cestovatelská hra o skvělé ceny se chýlí ke konci

02. 09. 2016

  • Letošní cestovatelská hra o skvělé ceny se chýlí ke konci

Toulavý baťoh už třetím rokem úspěšně provází nejen malé návštěvníky po Kladském pomezí. I letos jeho ilustrovaná mapa slouží jako podklad pro cestovatelskou hru spočívající ve sběru samolepek na několika místech regionu. Novinkou je však slosování o hodnotné ceny a tak třeba právě vy můžete vyhrát víkend pro dva na farmě Wenet, ubytování pro čtyřčlennou rodinu v penzionu Bor na jednu noc s ukázkou zdravé snídaně nebo jednu z pěti permanentek do sportovního areálu v Havlovicích. A pozor, slosování o tyto skvělé ceny proběhne už v pátek 30. září!

A jak se do soutěže zapojit? Stačí si v jakémkoliv informačním centru regionu vyzvednout ilustrovanou mapu a můžete vyrazit. Sběratelům stačí nasbírat pouhých pět samolepek a hned dostanou odměnu v podobě zábavného létajícího frisbee nebo malovaného poznámkového bloku s Toulavým baťohem. Po zanechání své emailové adresy získají navíc ještě šanci na výhru zajímavé ceny. Seznam výdejním míst samolepek najdete na zadní straně mapy.

Jedním takovým je například i zámek Adršpach. Kromě stálé expozice o horolezectví se tu přes prázdniny konala i výstava filmových loutek a kulis ze známého večerníčku Krysáci. Pokud si pospíšíte, výstavu ještě stihnete. Pro velký zájem byla prodloužena až do 4. září.

Dovedete si představit příjemné místo, kde si můžete odpočinout a zároveň vidět hospodářská a exotické zvířata? V Kladském pomezí takové máme. Jedná se o farmu Wenet u Broumova, kde kromě samolepky vám budou odměnou i skvělé zážitky. Vidět zde můžete například lamy i malá lamátka, dikobrazy, nosály, oslíky, poníky, papoušky nebo třeba i velbloudy. Projít si můžete také vybudovanou poznávací stezku.

Další samolepku dostanete i ve sportovním areálu v Havlovicích, kde zatímco se vaše děti řádně vyřádí na dětském hřišti či obří nafukovací trampolíně, vy můžete relaxovat u příjemného stánku s občerstvením. Společně se pak můžete projet na in-line bruslích, zahrát si ping pong, tenis, venkovní šachy nebo pétanque.

Dětem se jistě bude líbit i například ve Mlýně Dřevíček, kterým vás ochotně provede pan mlynář a předvede i názornou ukázku toho, jak se kdysi mlela mouka a že život ve mlýně nebyl žádný med. Jistě vám povypráví i o posledním místním vodníkovi, aneb jak se z vodníka zlého stal vodník hodný, a také příběh o osudu medvěda ze Stárkova.

Kromě těchto a dalších zajímavých míst v Kladském pomezí samolepku získáte i ve všech informačních centrech a dokonce i na některých místech na polské straně. Tak nezapomeňte, sběr samolepek bude ukončen v neděli 25. září a slosování proběhne už v pátek 30. září. Ještě ten den budou známa jména výherců. Sledujte stránky www.toulavybatoh.cz a Facebook Kladského pomezí.