Kladské pomezí

Rybník Brodský

Ohodnoťte tento objekt!
Červený Kostelec
Areál Brodíkův ráj je určený pro každého, kdo hledá aktivní odpočinek. Oblíbený je u rodin s dětmi, u turistů a cykloturistů.

  • Dětská pohádková stezka

Kdo přejde odvážně kolem hlavy obrovského draka, který hlídá vstup, toho čeká putování kolem barevných dřevěných soch s večerníčkovými postavami a odpovědi na malé hádanky. Úžas budí věž se zakletou princeznou, hlídanou obrovským drakem, kterou právě jede osvobodit hrdinný rytíř. Na závěr si děti i dospělí zacinkají na zvoničce a současně vysloví malé přání, které se jim s trochou snahy určitě splní. V  Informačním centru dostanou na památku razítko do propagační brožury a malou sladkou odměnu.

  • Galerie dřevěných soch

Po celém areálu jsou ucelené skupinky velkých dřevěných soch. Například indiánské totemy, sochy z Polynésie, pravěké příšery, vodní obyvatelé. Rybník samozřejmě hlídá Vodník Brodík, který současně láká i hledače geocachek.

  • Dětské hřiště

Na okraji pláže čeká na aktivní děti ve stínu stromů hřiště. Najdou zde lanové přízemní dobrodružné centrum, kde si procvičí svoji odvahu a šikovnost. Nechybí ani pískoviště hlídané dřevěnými skřítky a medvídky, dřevěná mašinka s vláčkem, motorka, letadlo a skluzavka. Pohrát si děti mohou i v dřevěné chaloupce.

  • Dřevěná posezení
Pro všechny, kteří jsou už unavení, Brodíkův ráj nabízí krásná dřevěná posezení, některá i s ohništi k opečení buřtíků. Nejoblíbenější odpočinkovým místem návštěvníků je posezení pod slunečníky na pláži s krásným výhledem na rybník Brodský.

Co všechno můžete využít?

  • Služby Brodíkova informačního centra, ve kterém Vám podají informace o aktivitách Brodíkova ráje, naplánují výlety po okolí, předloží Vám nabídku aktivního naplnění volného času v Brodíkově ráji i v nejbližším okolí. V centru najdete bohatou nabídku propagačních materiálů zdarma i pestrý výběr map, průvodců, pohlednic i upomínkových předmětů. Mapy a průvodce si můžete taktéž zapůjčit. A kdo nevydrží v průběhu pobytu v ráji bez internetu, pro toho je v celém areálu k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení.
  • Velkou úschovnu kol a půjčovnu sportovních potřeb. Stoupající oblíbenost má i půjčovna koloběžek, kterých máme dostatek pro rodinný výlet.
  • Zázemí kempu, kde se můžete dobře najíst a napít v neobyčejné Vodnické restauraci, ale i ubytovat se v nově zrenovovaných chatkách, bungalovech, či ve vlastním stanu. Kompletní sociální zázemí je samozřejmostí. A pokud si s sebou přivezete vášnivého rybáře nebude zklamán. Rybník Brodský je soukromým rybářským revírem se spoustou obrovských trofejních ryb.

Přírodní atraktivity v okolí

Kulturní a církevní památky v okolí

Rozhledny a vyhlídková místa

Muzea a galerie

Pevnosti

Kontakty

50°27′ 59“ N, 16°6′ 15“ E
zobrazit na mapě
Úvod