Kladské pomezí

Festival české filmové komedie začíná v neděli

11. 09. 2019

  • Festival české filmové komedie začíná v neděli

41. ročník festivalu české filmové komedie Nové Město nad Metují má letos dva starty. Toho prvního „zahájení“ se ujme dáma s jedinečným hlasem – paní Bára Basiková. Bára se svou kapelou vystoupí v sobotu 14. září od 16 hodin na Husově náměstí na akci Dny evropského dědictví 2019. Po celý den bude na tomtéž místě k dispozici infostánek našeho festivalu.

basikova   Druhé, již oficiální, zahájení bude tradičně spojeno s promítáním prvního soutěžního snímku. Letos je to komedie Petra Kolečka Přes prsty. Film z volejbalového prostředí měl premiéru 29.8.2019, a je tedy jednou z horkých novinek festivalu. Účast na promítání filmu potvrdily herečky Denisa Nesvačilová a Petra Hřebíčková.

Slavnostní zahájení bude v neděli 15. září od 17 hodin v Kině 70.  festival komedie Patronem našeho festivalu je opět herec a ředitel Divadla Na Jezerce pan Jan Hrušínský: „Přeji festivalu, aby měl takové komedie, na které nebude možné sehnat vstupenku, protože budou beznadějně vyprodány. Pak také takové, jenž přežijí své tvůrce,“ popřál patron festivalu. Celý týden bude moderovat, komentovat a také vést debaty po promítání náš jedinečný Michal Jančařík.

Program festivalu a předprodej vstupenek najdete na webu festivalkomedie.cz. Aktuální informace sledujte na facebookové stránce a na Instagramu