Kladské pomezí

Hlasujte v projektu Živé studánky pro obnovu studánek v Královéhradeckém kraji

26. 06. 2017

  • Hlasujte v projektu Živé studánky pro obnovu studánek v Královéhradeckém kraji
„Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les…“ Studánky jsou i v dnešní době stále velmi oblíbenou oázou v přírodě a příhodným místem zastavení pro všechny turisty a novodobé poutníky. Na našem území mají mnohasetletou tradici a často i kulturní a historickou hodnotu. Postupně obnovovat a renovovat studánky po celé České republice je cílem projektu Živé studánky. Podrobnosti najdete na stránkách www.zivestudanky.cz.

V Královéhradeckém kraji letos soutěží o přízeň a budoucí renovaci Bučnický pramen na jižním okraji obce Bučnice na půl cesty z Teplic nad Metují do Dolního Adršpachu. Rovněž nedaleko Teplic na Metují u silnice na Skály najdete další soutěžní studánku, které se říká V díře. Od studánky se dále po cestě můžete dostat až k vrchu Čáp s rozhlednou, což je nejvyšší bod Teplic nad Metují (785 m.), nebo do osady Skály, stejnojmenné zřícenině a k Černému jezeru s naučnou stezkou. Třetí studánkou v kraji zařazenou do projektu je studánka v Horním Maršově ve východních Krkonoších, která tvoří součást křížové cesty nad Temným dolem.

Na www.zivestudanky.cz můžete vyvolené studánce dát i svůj hlas. Pokud se u ní vyfotíte, bude mít váš hlas dokonce desetinásobnou váhu. Hlasovat je možné až do 31. července. Můžete dokonce vyhrát víkendový pobyt v Adršpašsko–teplických skalách, domově patrona projektu, balených pramenitých vod Toma.

Úvodní foto: www.zivestudanky.cz

TZ - Projekt na obnovu studánek Živé studánky