Kladské pomezí

Informační centra Kladského pomezí měla sraz

29. 10. 2019

  • Informační centra Kladského pomezí měla sraz
Dne 25. 10. 2019 se v novoměstském Spolkovém domě sešli zástupci informačních center našeho regionu s vedením Kladského pomezí.
setkání IC říjen 2020 01 Za velmi vlídné atmosféry si jednotlivá infocentra předala informace o své činnosti za uplynulý půl rok, a zároveň podstavila novinky ze svých domovských měst. Mezi probíraná témata patřil například nový Quest Klopotov v Novém Městě nad Metují, blížící se zahájení provozu lázní v Náchodě, bourání staré rozhledny v Malých Svatoňovicích a další, o kterých referují taktéž zimní noviny Kladského pomezí.
setkání IC říjen 2020 02
Ředitelka Kladského pomezí, o.p.s. seznámila "íčkaře" s rozhodnutím o nové certifikaci území, a jak se tato věc projeví na spolupráci mezi destinační společností a jednotlivými členy. Ohlédla se také za druhým ročníkem Festivalu zážitků, který letos zaznamenal zvýšenou návštěvnost. Na závěr prozradila, že v příštím roce podpoří Červený Kostelec a Českou Skalici při oslavách 200 let od narození Boženy Němcové.
setkání IC říjen 2020 03
Projektová manažerka Lenka Lembejová shrnula výsledky a dopad prázdninové soutěže Toulavý baťoh, která jako tradičně nabídla průvodce zajímavými místy regionu (nejen) pro rodiny s dětmi s možností sbírat razítka a získat tak odměnu.
setkání IC říjen 2020 04
Nechyběla také prezentace nově certifikovaného regionálního produktu Kladské pomezí. Bylinné sirupy z Červeného Kostelce představila Martina Hloušková.  Vyrábí je z více než 20 rostlin, mezi něž patří druhy méně obvyklé např. smrk, pelyněk, zlatobýl, divizna, sléz či rozmarýn, ale i klasické jako jitrocel, levanduli či černý bez.
setkání IC říjen 2020 05
Na závěr proběhla distrubuce zimních novin Kladského pomezí a dalších propagačních materiálů. Několik vytrvalých se pak, navzdory větrnému počasí, zúčastnilo komentované prohlídky Nového Města nad Metují.