Kladské pomezí

Když hotely pomáhají hrdinům...

02. 12. 2020

  • Když hotely pomáhají hrdinům...
Hero hotel je projekt, který vznikl na jaře letošního roku jako poděkování hrdinům, kteří bojují v první linii, ale také jako podpora ubytovacích zařízení a cestovního ruchu obecně. Motto projektu zní: “Hotely pomáhají lidem, lidé hotelům!”.

Jedná se o iniciativu, do které se mohou zapojit ubytovací zařízení z celé České republiky i ze Slovenska poskytnutím víkendových pobytů zdarma pro pracovníky z první linie a jejich nejbližší. Velmi nás těší, že součástí projektu jsou i dva hotely z Kladského pomezí - Wellness hotel Rajská zahrada v Novém Městě nad Metují a Hotel U Beránka v Náchodě.

Pavlína Joudalová, provozní Wellness hotelu Rajská zahrada, se o projektu dozvěděla na jaře krátce poté, co vznikl. V té době již hotelová restaurace zajišťovala pomoc v podobě přípravy pokrmů pro místní zdravotnický personál, především pro zdravotní sestřičky v terénu, které se ocitly ve skutečně nelehké situaci. Společně s vedením hotelu se rozhodli zapojit i do projektu Hero hotel a darovali 12 volných pobytů s platností 12 měsíců. Do této chvíle jich proběhlo 5, z nichž většina byla realizována v letních měsících. Zbylé pobyty byly vzhledem k událostem posledních týdnů odloženy. Zpětná vazba od hostů, kteří již svůj pobyt uskutečnili, byla velmi pozitivní. Splnilo se jejich očekávání v podobě odpočinku v luxusním hotelu s atraktivním okolím a krásnou krajinou. Rajská zahrada Zdroj: archiv Wellness hotelu Rajská zahrada Hotel U Beránka se do projektu zapojil v květnu letošního roku. Iva Drašnarová, manažerka hotelu, nám sdělila, že pro pracovníky v první linii věnovali 24 víkendů zdarma, které mohou využít v průběhu celého roku. Vždy se jedná o pobyt se snídaní pro 2 osoby na 2 noci. Dosud bylo realizováno 12 pobytů a největší zájem byl v průběhu letní sezóny. Hosté z řad zdravotníků i ostatních složek IZS byli s pobytem velice spokojeni a velmi je zaujaly také krásy zdejšího regionu, který nabízí mnoho možností k využití volného času.

Hodnocení pobytu od jednoho z hostů si můžete sami přečíst:

"Na dobu Corony mám špatné vzpomínky. Pracuji na oddělení gerontopsychiatrie, tedy 90% klientů trpí onemocněním demence. Denně jsme řešili počet ochranných pomůcek u klientů s podezřením na Covid-19, ale také nebylo v našich silách vysvětlit klientům s poruchou orientace všechna bezpečnostní opatření, např. zákaz návštěv příbuzných klientů, nošení roušek a nemožnost odezírání ze rtů zdravotníků, izolace na pokojích v důsledku karantény, nemožnost účastnit se skupinových terapií, atd. Největší strach jsem měla, že nakazím svoji dceru. Naštěstí jsme vše ve zdraví přežily a mohly si nyní užít krátkou dovolenou v nádherném koutu České republiky. Děkuji také svým rodičům, kteří mně v době Corony velmi podpořili!
Celému týmu #herohotel bych chtěla srdečně poděkovat za umožnění pobytu pro sebe a dceru Mirabellku v Hotelu U Beránka v Náchodě. Nachází se na strategickém místě, a sice pouze několik kilometrů od Adršpachu a Babiččina údolí. Hotel se nachází přímo v historickém centru v nádherné secesní budově. Místní kuchař potěšil nejen okem, ale i výbornými chutěmi, místní kavárna je ve městě vyhlášená."  Hotel U Beránka Zdroj: archiv Hotelu U Beránka Kromě pomoci pro hrdiny z první linie, projekt Hero hotel zajišťuje také podporu pro zapojené subjekty. Prostřednictvím webového portálu www.herohotel.cz si může zarezervovat pobyt v některém z hotelů či zakoupit dárkový poukaz na ubytování pro své blízké kdokoliv z nás.