Kladské pomezí

Kladské pomezí má za sebou úspěšnou sezonu

02. 09. 2015

  • Kladské pomezí má za sebou úspěšnou sezonu

Hlavní turistická sezona se pomalu blíží ke konci, a jak se v letošním létě dařilo Kladskému pomezí? Letos se Branka, o.p.s. zastupující turistický region Kladské pomezí účastnila ještě více významných akcí regionu, než v loňském roce.

Náš pomyslný maraton začal již v květnu ve Velkém Poříčí na 11. ročníku Poříčských toulek, které se pro letošek konaly ve znamení rozhleden. V polovině června jsme se prezentovali na LeaderFESTU aneb „Návrat ke kořenům“ pořádaného Místními akčními skupinami v náchodském beránku a také na náměstí. Jen o týden později se Kladské pomezí zúčastnilo jedinečného rodinného minifestivalu U nás na zámku pořádaného náchodských časopisem Swing v Novém Městě nad Metují. V červenci jsme se pak doslova ohřáli v Náchodě na akci s názvem Pivobraní, kde jsme měli možnost představit i dva ze šesti nových propagačních bannerů. Dále jsme se vrátili zpět do Nového Města nad Metují na Velkou cenu, kde byl náš region propagován prostřednictvím městského informačního centra. Na jubilejním 85. ročníku Jiráskova Hronova se poprvé Kladské pomezí mohlo pochlubit novými propagačními stany, díky kterým si nás na akcích snadněji naleznete, a my Vás odměníme ještě větší nabídkou propagačních materiálů. Srpen jsme odstartovali v Malých Svatoňovicích na Den obce a zakončili na Mezinárodním folklórním festivalu v Červeném Kostelci. Své turné jsme ukončili v září. Těšili jsme se opět do Náchoda na Kuronské slavnosti a úplnou tečkou byla poté Svatováclavská pouť v Broumově. 

To však ještě není všechno. Kdo zná náš Toulavý baťoh, ví, že ani ten nezůstal přes léto zavřený ve skříni. Branka, o.p.s. ve spolupráci se subjekty cestovního ruchu Kladského pomezí pořádala nejen pro děti Dny s Toulavým baťohem. Jako první si zábavu děti užily v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují, kde je kromě kvízů a her čekal mimo jiné také kouzelník Mr. Carlo s jeho balónkovou show. V srpnu se Toulavý baťoh vydal do pevnostního města Josefov, kde s dětmi podnikl dobrodružnou cestu do podzemí a vyzkoušel si s nimi vyrobit věci k tomu potřebné. Nakonec měl ještě cestu do Stárkova, kde si mohli návštěvníci vyzkoušet například slack-line, nebo se projet na poníkovi.

Více informací a spoustu tipů na výlety najdete na www.toulavybatoh.cz , www.kladskepomezi.cz  nebo na našem Facebooku.

Foto: Jiří Švanda