Kladské pomezí

„Nejdůležitější je spokojený host, který odjíždí s úsměvem na tváři“

30. 06. 2021

  • „Nejdůležitější je spokojený host, který odjíždí s úsměvem na tváři“

I my tvoříme příběh Kladského pomezí...

Luxusní hotel na skále s nádherným výhledem, komfortním ubytováním, gastronomickými zážitky a wellness centrem, spa a fitness nejen pro ubytované, ale i veřejnost, tak to je Rajská zahrada v Novém Městě nad Metují. Jejím šéfem je Petr Krtička.

Rajská Co bylo impulsem pro vaši současnou práci?
Těžko jednoznačně odpovědět. Asi úplně prvotním impulsem bylo to, že jsem po deseti letech na pozici manažera v maloobchodu potřeboval změnu a hledal jsem nové zaměstnání. A i když se vedení prodejny a hotelu liší, přece jen je to stále prodej, nyní už nikoli zboží, ale služeb. Baví mě to.  Rajská Od kdy hotel vedete a jaký moment vnímáte ve vaší práci jako klíčový?
Hotel jsem přebíral v podstatě ještě na jeho začátku. Rajská zahrada se otevírala v listopadu 2013 a já nastoupil přesně na Apríla v roce 2015. Za nejdůležitější moment považuji ten, kdy Rajská zahrada přestala být jen neurčitým místem kdesi v Novém Městě nad Metují, ale díky cílené inzerci se dostala do povědomí nejen lidem z blízkého okolí, ale i za hranicemi Královéhradeckého kraje, potažmo republiky. Rajská Přinesla vám nová profese do života nějaké změny?
Těch změn bylo jak po osobní, tak po profesní stránce opravdu hodně. Tolik prostoru nemáme, bylo by to skoro na román. (smích)

Co vás na vaší práci nejvíc baví?
Možná to může znít jako klišé, ale je to práce s lidmi a přímý kontakt s klientem. Musím přiznat, že jsou pochopitelně i dny, kdy je to zcela naopak, ale to je asi normální. (smích) Rajská Co je vaším hnacím motorem?
V první řadě samozřejmě spokojený host, který z našeho hotelu odjíždí s úsměvem na tváři a příjemnými vzpomínkami. Zároveň chci, aby byl spokojený i zaměstnanec, který do práce nechodí proto, že musí, ale proto, že ví, že jeho práce je poslání a má smysl. A v neposlední řadě je v profesním životě mým hnacím motorem chuť dosahovat vytyčených cílů, ať už ekonomických či společenských. Rajská Jaké máte vize a plány do budoucna?
Jsem životní optimista, ale přesto cítím, že v aktuální nevypočitatelné době a v odvětví, kterému se věnuji, se teď moc plánovat nedá. Po pracovní stránce tedy teď žádné plány nemám a osobní si s dovolením nechám pro sebe. (smích)

I my tvoříme příběh Kladského pomezí

Další příběhy