Kladské pomezí

Novoměstská filharmonie zve na Noc v opeře

22. 09. 2023

  • Novoměstská filharmonie zve na Noc v opeře

Pohádkové i literární postavy ožívají ve skladbách Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka i Giuseppe Verdiho.

Mladý symfonický orchestr z Nového Města nad Metují vyráží na zimní turné, na kterém se budou snoubit melodie z dramatických oper s komediálními operetami. 

Během večera bude Jeník bojovat o srdce Mařenky v Prodané nevěstě. Rusalka se kvůli lásce zatouží stát člověkem. Nabucco nás zavede do starověkého Babylonu a Jeruzaléma. Lazebník sevillský si ujasní, zda má větší cenu láska nebo peníze.  NoFi Foto: Honza Ježdík Také hudební motiv z Veselých paniček windsdorských připomene karamboly záletníka Falstaffa a ukázka z operety Netopýr šlechtické půtky a schválnosti.  

Novoměstská filharmonie je osmdesáti členný orchestr s bohatými zkušenostmi s vystupováním na tuzemských (Smetanova Litomyšl) i mezinárodních (Evropský hudební festival, Musica festa Florence) festivalech, ze kterých si pravidelně přiváží zlaté medaile i další ocenění.   NoFi Foto: Michal Fanta Na svých koncertech kombinuje Novoměstská filharmonie klasickou hudbu s orchestrálními provedením skladeb z filmů a muzikálů. Ve svém domovském regionu pravidelně vyprodává koncerty a zápal jejich mladých hráčů nabíjí přítomné diváky pozitivní energií.  NoFi Foto: Honza Ježdík Oblečte si večerní róbu nebo smoking a přesvědčte se o tom na vlastní oči a uši na jednom z koncertů, které se uskuteční v Novém Městě nad Metují (9. a 10. 12. 2023), Broumově (16. 12. 2023), Dobrušce (6. 1. 2024), Hradci Králové (13. 1. 2024) a Náchodě (14. 1. 2024). Podrobnosti o spuštění předprodeje vstupenek na jednotlivá vystoupení budou postupně zveřejněny na facebookovém i instagramovém profilu Novoměstské filharmonie a webových stránkách www.nofi.cz

Na viděnou a divadelní kukátka vemte s sebou!


NoFi plakát