Kladské pomezí

O víkendu se poprvé rozjedou cyklobusy Kladského pomezí

27. 05. 2016

  • O víkendu se poprvé rozjedou cyklobusy Kladského pomezí

Cyklobusy o víkendu zahájí svoji letošní sezonu

Už tento víkend 28. 5. - 29. 5. 2016 se poprvé rozjedou cyklobusy, aby vozily cyklisty a turisty za jejich dobrodružstvími do nejrůznějších míst Kladského pomezí a navíc bez auta. Letos přicházejí i s novinkami, které jistě potěší nejednoho cyklistu.

Jezdit budou opět dvě linky cyklobusů

Červená linka bude o víkendech, ve svátcích a během letních prázdnin každý den, odjíždět z Hradce Králové chvíli po sedmé hodině. Její trasa dále povede přes Náchod a Adršpach až na Pomezní boudy. Odtud se zpět po stejné trase bude vracet vždy pět minut po půl čtvrté. Modrá linka cyklobusů vozící návštěvníky přes Polsko do Broumova bude o prázdninách ve všedních dnech jezdit pouze do Karłówa. Do Broumova se modrou linkou cyklisté dostanou pouze v o víkendech a o svátcích.

Cyklobusy přicházejí s novinkami

A na jaké novinky se milovníci cykloturistiky mohou těšit? První letošní novinkou cyklobusů je prodloužení hlavní páteřní červené trasy z Hradce Králové, která nyní bude zajíždět i do Janovic, Jívky a Radvanic.Tak se zlepší dostupnost nejen Jestřebích hor, ale také dalších turistických míst jako například Důl Bohumír.

Na modré lince z Náchoda po sousedního Polska dojde k rozšíření nabídky víkendového spojení. Linka tedy pojede z Náchoda přes Ka
rłów do poutního místa Wambierzyce a dále až do Broumova. Tak mohou návštěvníci z Broumova nově v odpoledních hodinách navštívit i labyrinty Gór Stołowych (Stolových hor) či baziliku Matky Boží ve Wambierzycích. Naopak polští návštěvníci mají nově možnost se zajet podívat do Broumova či Adršpachu a odpoledne se vrátit.

Mapy cyklotras jsou k dostání v každém IC regionu

Pro zájemce budou v informačních centrech připraveny letáky s jízdními řády a také praktické mapy s cyklotrasami v Kladském pomezí.

Provoz cyklobusů každoročně organizuje a propaguje společnost Branka, o.p.s. Jízdní řády cyklobusů a tipy na výlety naleznete na www.kladskepomezi.cz. Regionem projíždějí i další linky cyklobusů do Orlických hor. Více se o nich dozvíte na www.euro-glacensis.cz.

Jízdní řády cyklobusů 2016 KE STAŽENÍ