Kladské pomezí

Zimní běžecká sezóna 2016/17 začíná

06. 12. 2016

  • Zimní běžecká sezóna 2016/17 začíná
Minulou sobotu vyjely sněžné skútry, aby upravili první kilometry běžecké tratě Police - Slavný. Sledujte zimní zpravodajství na stránkách ski.kladskepomezi.cz.

Poslední zveřejněné aktuality ze stránky ski.kladskepomezi.cz:

4. 12. 2016

Stopy na Slavném jsou v dobrém stavu i po víkendu

První „lyžařský“ víkend letošní zimy máme za sebou a za sebe musím říct, že bejt na Slavným takováhle lyžovačka až do března, byla by to zima podle mých představ. Oba dny se dalo jezdit na modrej extra, na neděli jsem vytáhl i závodní lyže (krtiny by se daly sečíst na prstech jedný ruky) a na práskačkách se dalo sjet až do Police. Jen do lesa se zatím skútrem nedá. Využijte stop i v týdnu, bohužel nikdo neví, jak dlouho nám tu sníh vydrží… A díky všem, co jste se přišli sklouznout, máme radost, že si ty tratě neděláme jen pro sebe!

Skol, Hanýsek Pohl


2. 12. 2016

Sezóna 2016/17 začíná! Police – Slavný najeto v sobotu ráno

Informace o skútrem upravených stopách:

Police (Adler, za stodolou CHKO) – Slavný: V sobotu 3.12.2016 jsem vyrazil skútrem v 7.30 z Police přes Hlubočák a kolem Lipky nahoru, mezi poli po travnatých pásech. Na Slavném jsem najel minimálně 5km okruh (na klasiku) od parkoviště po loukách podél lesa. Po silnici na Pánův kříž je pěkně prošlápnutá stopa, tak jsem to skútrem nepřerýval. Na Slavném je asi 15cm „soli“, jde to na tvrdé sádlo (V50, ale nedrhne ani V55). Ve spodním úseku od Barešovy lípy k Polici leze tráva, slunce do toho pere a nevím, jestli to do neděle vydrží.

Informace o prošlapaných stopách:

Police Nebíčko – Klůčanka: V pátek jsme s velkejma dětma prošlápli stopu z Nebíčka až do Klůčanky, ale je to jen pro drsnější povahy, zatím se nepostavil mosteček (potok lze bez lyží přeskočit), ve spodní ohradě jsou koně, v ohradách pod Ostašem jsou ovce a brány jsou zavřený (dá se bez lyží přelézt nebo i otevřít, ale nerad bych, aby utekly ovce a my měli zbytečně průšvih). Upozorňuji, že průjezdnost ohrad jsme ještě letos nedomlouvali, tak se prosím chovejte zodpovědně a slušně!!!

Hanýsek Pohl 608476058