Kladské pomezí

Zimní noviny Kladského pomezí jsou již venku

28. 10. 2019

  • Zimní noviny Kladského pomezí jsou již venku
Každoroční průvodce zimním programem a novinkami našeho regionu je již hotov. Zimní noviny vyjdou poslední říjnový týden a budou k dostání zdarma v informačních centrech Kladského pomezí.

Úvodní článek je tentokrát věnován jednomu z významných výročí, které oslavíme během zimního období. V únoru 2020 to bude právě dvě stě let, co se narodila spisovatelka Božena Němcová. Kromě zajímavostí o jejím životě, prozradí také článek více o natáčení nového filmu podle jejího života s Aňou Geislerovou v hlavní roli, které zčásti probíhalo u nás.  ana geislerová  Připomeneme si rovněž výročí od otevření dvou náchodských dominant – Beránku (105 let) a budovy nové radnice (115 let). Pro rodiny s dětmi je přichystán tip na quest v Klopotovském údolí. A co je nového? Pratur na josefovských loukách, odhalená socha sv. Panny Marie před kostelem v Polici nad Metují a řada regionálních publikací, které vám doporučíme spolu s regionálními výrobky jako ideální dárek (nejen) pro patrioty.

            Nechybí také běžkařský výlet, přehled skiareálů a kulturních akcí. Ohlížíme se za Festivalem zážitků 2019 a zveme další ročník, který bude mít tentokrát téma tradice. Noviny jsou kromě informačních center k dispozici také v elektronické verzi.