Kladské pomezí

Králové hor - kino

20. 09. 2016 - 20. 09. 2016

  • Králové hor - kino
Úterý 20. 9. 2016 od 17:30 hod

Kolárovo divadlo - kino

KRÁLOVÉ HOR
Dobrodružný rodinný snímek o přátelství chlapce a orla
Lucas žije se svým tátou v horách. Jejich vztah není po smrti Lucasovy matky nejlepší. Aby chlapec utekl napjaté atmosféře doma, utíká do přírody, kde jednoho dne najde malé orlí mládě vypadlé z hnízda. Ujme se ho a začne se o něj starat. Pomáhá mu v tom místní hajný . Mezi orlem a chlapcem vzniká velmi silné pouto. Jednoho dne ale bude nutné dravce vypustit zpátky do přírody…

Vidět v kinech kvalitní rodinný film je opravdu zázrak. To, že vše ve filmu Králové hor dobře funguje, přitom opravdu malý zázrak je. Film neobsahuje téměř žádné triky. Točil se celkem 8 let a záběry zvířat a jejich výkonů jsou autentické. Většina z dramatických záběrů orlích lovů jsou opravdu úchvatnými zážitky, které mnohdy nejsou k vidění ani v televizních dokumentech. Tyto momenty jsou do filmu zasazeny citlivě, nijak z něj netrčí a mají vždy spojitost s uplynulým nebo návazným dějem.
Mravenčí a několikaletá práce týmu režiséra Gerarda Olivarese dala vzniknout nezapomenutelnému snímku. Nadchne děti i rodiče. I když je samotný příběh velmi přímočarý, film potěší vizuální nádherou, jednoduchým a přímým poselstvím a skvěle zvládnutou technickou a řemeslnou stránkou. (Totalfilm.cz)

Projekce s využitím nové techniky Kolárova divadla!!!
Vstupné: 60 Kč, držitelé PellyKarty 50 Kč
Prodej vstupenek hodinu před zahájením projekce v pokladně kina.

Název položky