Kladské pomezí

Okoklamy - interaktivní výstava

15. 04. 2017 - 30. 12. 2017

  • Okoklamy - interaktivní výstava

Název položky

OKOKLAMY … tak jsme pojmenovali novou celoroční interaktivní výstavu, kterou od soboty 15. dubna můžete navštívit v hronovském Muzeu Pod čepicí.

Schopnosti našich smyslů a našeho mozku nás asi nikdy nepřestanou udivovat. Díky smyslům vnímáme svět okolo nás. Výstava „Okoklamy“ zaměřená především na náš zrak však ukáže, že není vždy vše takové, jak se zdá.

Cylindrická zrcadla si pohrají s perspektivou a odrazem, úžasné hračky zoetrope rozhýbají a oživí kreslené obrázky, do nekonečného prostoru vtáhne návštěvníky zrcadlová místnost. Předvedeme, jak funguje moire a skanimace …

Z řady exponátů bude asi všem doslova přecházet zrak :o) Po takovém očním tréninku bude asi bezva navštívit uklidňující koutek plný iluzí, s kterými kouzlila sama příroda. Tvořiví návštěvníci si budou moci řadu zrakových klamů sami vyrobit a na místě vyzkoušet. Věříme, že tato zajímavá výstava opět zaujme a pozve k pohrání i poznání návštěvníky všech věkových kategorií (pro děti doporučujeme cca od 6 let – takto staré děti už dokáží zrakové klamy lépe vnímat a užít si je).

Uděláte dobře, když se přijdete přesvědčit na vlastní oči. Otvíráme v sobotu 15. dubna od 9 h. Rádi Vás přivítáme stejně jako loni každý všední den (kromě pondělí) od 13 do 17 hodin a o víkendech v době 9 - 11.30 a 13 - 17 hodin. Dopoledne od úterý do pátku budou rezervována pro objednané školní i mimoškolní skupiny. Výstavu si můžete užít opět až do konce roku 2017. Všechny aktuální informace naleznete na www.muzeumpodcepici.cz.

Těšíme se na Vaši návštěvu.


Interaktivní muzeum chytré zábavy Pod čepicí

Čapkova 193, Hronov.

Název položky