Kladské pomezí

Richard Krajčo a slavnostní zahájení MFF Červený Kostelec

14. 08. 2019 - 14. 08. 2019

  • Richard Krajčo a slavnostní zahájení MFF Červený Kostelec

Richard Krajčo a slavnostní zahájení MFF

Červený Kostelec, Smetanovy sady, středa 14.08.2019

Ačkoli se to nezdá, Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci, který bude letos probíhat od 14. do 18. srpna, již klepe na dveře.

Stává se tradicí, že středeční slavnostní zahájení festivalu vyvrcholí velkolepým koncertem. Letošní slavnostní zahájení obohatí koncertní speciál Richarda Krajča a Nikose Grigoriadise. Můžete se tak těšit na výběr Kryštof songů, které vám zahrají v akustické podobě s kytarou, tak jak byly původně i napsány, za doprovodu geniální Nikosovy trumpety.

Předskokanem tomuto oblíbenému interpretovi bude Kostelecká cimbálovka, která se po roční pauze vrací na festivalová prkna a v unikátním projektu si pár skladeb zahraje i s Richardem Krajčem.

Koncert těchto oblíbených kapel se uskuteční v rámci slavnostního zahájení a prvního dne 65. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci.

Mimo obou koncertů máte možnost zhlédnout nejen slavnostní zahájení, ale vidět zástupce folklórních souborů např. z Japonska, Panamy, Velikonočních ostrovů, Francie, Bulharska a dalších zemí, které budete pravidelně vídat v další festivalové dny na pódiu v přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla.

Vstupenky v omezeném počtu jsou již v prodeji v IC Červený Kostelec (www.cervenokostelecko.cz), IC Náchod, IC Česká Skalice, IC Úpice, IC Hronov a IC Nové Město nad Metují, IC Police nad Metují. 

Online prodej vstupenek není možný. Cena vstupenek je do 31. května nebo do vyprodání prvních 700 ks vstupenek 290 Kč, od 1. června do 31. července 350 Kč a od 1. srpna 390 Kč. Permanentky na festival budou v prodeji od 1. června 2019.

Délka akce: 180 minut