Kladské pomezí

20. Svatoanenské zahradní slavnosti

24. 07. 2021 - 24. 07. 2021

  • 20. Svatoanenské zahradní slavnosti

Svatoanenské zahradní slavnosti jsou opět tady! V letošním roce slavíme významné jubileum, a sice již 20 let pomoci lidem s roztroušenou sklerózou v Domově sv. Josefa, v jedinečném místě, kde se snažíme o zpříjemnění života nemocným, jimž chceme poskytovat služby i skutečný domov. Celá akce je provázena myšlenkou odstranění pomyslných bariér mezi světem zdravých a hendikepovaných jedinců. Tradičně se tyto slavnosti konají v krásném Areálu Žireč, a to již 24. 7. 2021 od 10 hodin.

Přijměte srdečné pozvání oslavit s námi založení Domova sv. Josefa a přijďte si užít náš program! Slavnosti A na co se můžete těšit?

Areál po náročném roce opět ožije pestrým programem. Hned na úvod můžete zavítat na poutní mši svatou v kostele sv. Anny, celebrovanou Mons. Mgr. Janem Pasekou, generálním vikářem královehradecké diecéze, která bude doprovázena souborem La Bilancetta. Nadále se Vám představí středověká řemesla, kde se dozvíte jedinečné informace od dob středověku až po 19. století a uvidíte mistry z celé republiky v dobových oděvech. Jaké by to však byly slavnosti, kdybyste nepotkali stánky s úžasnými ručně dělanými výrobky. Opět můžete narazit na řemeslný jarmark plný skvělých výrobků a dobrot – nemusíte se bát, o hlad i žízeň bude postaráno. Můžete zajít do kavárny, vinárny či se zastavit u ochutnávky sirupů Camellus z Bylinkové zahrady. Neminou Vás ani soutěže, komentované prohlídky celého Areálu a různé workshopy. Slavnosti Nebudou chybět ani skvělé hudební kapely HRADIŠŤAN & J. Pavlica, Voxel & spol., Quantum Minoris nebo Grošáci. Jako každé slavnosti budou zájemci moci vyzkoušet jízdu na koni, dřevěný kolotoč nebo středověkou střelnici. Na náměstí uvidíte historické tance a zpěvy skupiny Barunka z České Skalice a spoustu dalších... Na své si přijdou děti i dospělí. Programem Vás provede moderátor Josef Mádle.  Slavnosti Kdy: sobota 24.7. 2021 v čase 10:00 – 19:00

Kde: Domov sv. Josefa, Žireč 1, Dvůr Králové nad Labem

Vstupné: Výtěžek z těchto slavností putuje na dofinancování terapeutické péče v Domově sv. Josefa, a napomůže tak k lepší soběstačnosti lidem s roztroušenou sklerózou.

plné: 190 Kč
snížené: 80 Kč
rodinné (2 dospělí + max. 5 dětí do 15 let): 450 Kč
ZTP (vč. doprovodu): zdarma

Sponzoři celé akce: Královéhradecký kraj, Město Dvůr Králové, internetový portál Fler.cz a Nadace Divoké Husy. Záštitu převzal MVDr. Pavel Bělobrádek, poslanec parlamentu ČR.   

Pořadatelé: Domov sv. Josefa
Areál Žireč a Bylinková zahrada Josefa Kamela

Soubory ke stažení