Kladské pomezí

Vzkříšení

12. 03. 2019 - 12. 03. 2019

  • Vzkříšení

Vzkříšení (Dejvické divadlo Praha)

v úterý 12.3.2019 od 19:00 hodin v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci

„Adaptace povídek neznámého autora.“

Tento příběh, pokud se skutečně stal tak, jak je popisován, je tím nejneuvěřitelnějším příběhem, jaký mohli jeho aktéři zažít...

Pod dramatizací povídek neznámého autora je podepsán Daniel Doubt, jehož příjmení není věrným divákům DD neznámé. Ti, kteří tvorbu DD sledují systematicky, se správně dopátrají toho, že text vznikl přímo pro Dejvické divadlo, jak je v rodině Doubtů zvykem, jen se tentokrát nejednalo o čistou kolektivní improvizaci, ale o práci s více méně hotovým textem záhadného autora.

... je to špičková inscenace; nejlepší, s jakou Dejvičtí přišli od (rovněž Vajdičkova)Racka. Virtuózně napsaná hra s paradoxy, ve které se vše a všechno několikrát převrátí ve svůj

opak, okázale bizarní zápletky, nenápadně přesná režie, virtuózní herectví. Mimořádně zábavné rozdávání karet v první polovině, nenásilné naťukávání vážnějších témat po přestávce.

Hraje se o Lásce i o existenci Boha, v závěru už vlastně docela vážně, a vůbec to nebolí. Jako bonus spousta odkazů na Čechova i Woody Allena, kteří tu plní roli jakýchsi kmotrů.

Sázka na jistotu, samozřejmě, jenže málo platné – na srovnatelně suverénně napsané a zahrané divadlo dnes v Česku narazíte jen stěží. Virtuozita v sobě sice nese nebezpečí do sebe zahleděné samoúčelnosti, ale stejně: je radost sledovat někoho, kdo to prostě umí...

Vladimír Mikulka, nadivadlo.blogspot.cz

Nominace na Cenu divadelní kritiky v kategorii Nejlepší inscenace roku 2016

Ivan Trojan - Cena Divadelních novin 2016 (herecký výkon sezony bez ohledu na žánr) významné umístění v kategorii Nejlepší inscenace roku 2016 (i-divadlo.cz)

V prodeji od pondělí 3. 12. 2018 od 10:00 v IC Červený Kostelec (www.cervenokostelecko.cz),  online na na webu: www.123vstupenky.cz a dále v regionálních předprodejích.