Kladské pomezí

Branka, o.p.s. pro letošní rok uzavřela svoji sezonu

05. 10. 2016

  • Branka, o.p.s. pro letošní rok uzavřela svoji sezonu
V Kladském pomezí to v letních měsících doslova žilo a destinační společnost byla v několika případech u toho. Stejně jako v předchozím roce se Branka, o.p.s. zastupující turistický region Kladské pomezí zúčastnila několika akcí.

Svoji sezonu započala již v květnu na 12. ročníku Poříčských toulek, kde si u stánku mohli účastníci vybrat z několika zajímavých materiálů, jako byly praktické cyklomapy do kapsy, tematické letáky nebo také letní číslo turistických novin. Na konci června jsme se účastnili rodinného minifestivalu U nás na zámku v Novém Městě nad Metují, kde jste nás mohli najít vedle fontány v zámecké zahradě. V polovině července jsme zůstali v domovském Náchodě na Pivobraní, které stejně jako akci U nás na zámku pořádá náchodský časopis SWING. Zde si děti i dospělí mohli vyplnit zajímavý kvíz a kromě propagačních materiálů si tak odnést i drobnou odměnu. Od 15. – 21- srpna jsme fandili v olympijském parku Pardubice. Ke spolupráci byly osloveny i města a další členové. Díky tomu byl po celou dobu pro návštěvníky našeho stanu připraven i zajímavý doprovodný program v podobě např. vojáka v uniformě nebo tvořivých dílen Muzea papírových modelů. „Návštěvu Olympijského parku jsme si moc užili. Byla to pro nás nová zkušenost a tak jsme rádi, že jsme u toho mohli být.“: říká Markéta Venclová, ředitelka destinační společnosti Branka, o.p.s.. Kladské pomezí nechybělo ani na stěžejní akcí sezony jako je Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci.

Naši pomyslnou sezonu jsme letos ukončili na Kuronských slavnostech pořádaných na náchodském zámku. „Stánek Kladského pomezí byl na Kuronských slavnostech v obležení zájemců. Největší zájem byl o výlety s dětmi a cykloturistiku. Ten kdo měl zájem o Toulavý baťoh, odnesl si zároveň první samolepku.“: sdělila Markéta Venclová, která se účastnila slavností osobně. „Sběr samolepek je součástí cestovatelské hry, díky níž můžete vyhrát jednu ze sedmi cen.“: dodala. Pravidla k soutěži naleznete na http://toulavybatoh.cz/cs/news/viewstatic/2312.

A když už je o něm řeč, kam letos vyrazil náš Toulavý baťoh? Potkat jste ho mohli na všech zmiňovaných akcích. Kromě toho si však na konci července v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují připravil pro děti zábavný program. Děti si užily soutěže, úkoly, kouzelnické představení mistra Carla nebo tvořivé dílny.

Více informací a spoustu tipů na výlety najdete na www.toulavybatoh.cz,  www.kladskepomezi.cz  nebo na našem Facebooku.