Kladské pomezí

Kladské pomezí vyráží na veletrhy, v roce 2016 má co nabídnout

12. 01. 2016

  • Kladské pomezí vyráží na veletrhy, v roce 2016 má co nabídnout

Přijměte srdečné pozvání ke stánku Kladského pomezí, které se bude letos prezentovat na několika veletrzích v Čechách i zahraničí. Dozvíte se o novinkách, které náš region chystá pro návštěvníky, a zjistíte, že tento jedinečný kout České republiky má vždy co nabídnout. Kde se s námi letos potkáte?

Ve dnech ledna 14. – 17. ledna zavítá Branka, o.p.s. na brněnský veletrh REGIONTOUR, kde se bude prezentovat v rámci expozice Východní Čechy - Královéhradecký a Pardubický kraj. O víkendu 26. – 28. února zavítá na Mezinárodní veletrh cestovního ruchu do Wrocławi a poté se ještě 11. – 12. března tradičně účastní veletrhu s názvem Infotour a cykloturistika konaného v Kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové, největšího veletrhu cestovního ruchu v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Nepřímo by se pak náš region měl prezentovat také na veletrzích Reisemarkt Dresden a Slovakiatour Bratislava. A na co se tedy v roce 2016 můžete těšit?

Téměř celý region ožije akcemi připomínající 150. výročí prusko-rakouské války. Během tří červnových dnů roku 1866 se u Náchoda, České Skalice a Svinišťan střetlo ve třech bitvách více než 100 tisíc vojáků a na jejich památku zde vzniklo několik desítek pomníků. Ve dnech 4. – 5. června se bude konat v Náchodě, na Vysokově a ve Václavicích vzpomínková akce, jejíž součástí budou kromě tradičního pietního aktu také bojové ukázky, historické tržiště, módní přehlídka dobových šatů a další kulturní program. Za účasti vojenských historických jednotek z celé ČR se bude 28. června konat také bitevní ukázka na Husově náměstí v České Skalici. Boje si rovněž můžete připomenout i v Městském muzeu v Novém Městě nad Metují, které v době letní sezony bude pořádat výstavu s názvem Krev a bolest 1866. Od 6. června do 10. července budete moci zavítat i do Muzea Boženy Němcové v České Skalici na výstavu Skalické bojiště 1866. K vidění zde budou především fotografie a nálezy z českoskalického bojiště prusko-rakouské války. Za vojenskou turistikou se můžete vydat také do pevnostního města Josefov, kde se ve dnech 15. – 16. července bude konat druhý ročník akce Oživlý Josefov. Uvidíte dobově oblečené vojáky, císaře Josefa II. a podíváte se rozsáhlých podzemních chodeb.

S dětmi můžete navštívit interaktivní muzeum chytré zábavy Pod čepicí v Hronově, které se bude během února až března nově otevírat. Čekají vás stálé i proměnlivé výstavy s doprovodnými programy zaměřené na smyslové vnímání, zázraky přírodních jevů, důvtip různých vynálezů, kreativní tvorbu a mnoho dalšího. Pro děti se pak v regionu bude konat také několik akcí s názvem Den s Toulavým baťohem, kde si nejen oni užijí spoustu zábavy.